Etkivizyon

ETKiVİZYON® teknolojisi ile herhangi bir işaretleyici donanım kullanmadan (mouse, pointer, ..) bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler ile etkileşmek mümkün olabilmektedir.
Sistemin kullanım alanları olarak pazarlama iletişimi, eğlence, eğitim ve bilgilendirme gibi etkileşimli uygulamalar hedeflenmiştir.

Mevcut billboard sistemleri ancak tek ürünün bir tek statik görüntüsü verilebildiği için maliyeti yüksek, anlatım gücü ve ilgi çekiciliği düşüktür. Dev ekranlı hareketli gürüntülerde konsantrasyon sürekliliğinde sorun yaşanmaktadır.
Bunlar göz önünde bulundurularak geliştirilen sistem, ekran (projeksiyon, LCD, plasma, vb) üzerinde, o an oluşturulan görüntülerle kullanıcının doğrudan etkileşmesini amaçlamaktadır. Kullanıcı herhangi bir donanım kullanmadan (mouse, pointer vb..) ekrandaki ortam üzerinde bir e tki yapabilmektedir.

Reklam, eğitim, eğlence gibi amaçlar için kullanılabilecek bu sistem, kullanıcıyla aracısız, güçlü bir etkileşim sağlamakta ve algıda seçiciliği yüksek yeni bir ortam yaratmaktadır. Seçilen amaca uygun olarak, sistemde çalışabilecek bir çok sanal ortam oluştururulabilir. Kullanıcının ekran önünde elleriyle oynayabileceği oyunlar, etkileşime gireceği ilanlar ya da kendi kontrolünde bilgi edinebileceği ilan panoları sistemde belli periyotlarda çalıştırılarak açık ve kapalı yerlerde sunulabilir.

© Copyright 2014 AYYAZILIM
Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Content published on our site, without permission and without citation is not available.